Przepisy Kluseczki dyniowe smażone z warzywami

Składniki

​200 g dyni

200 g ziemniaków

120 g skrobi

1 jajko

1/4 kapusty pekińskiej

1 papryka

1 cebula czerwona

1 marchew

1 gałązka selera naciowego

1/2 op. boczniaków

40 ml oliwy z oliwek

20 g masła

1/4 pęczka natki pietruszki

1 ząbek czosnku

Opis

Dynię obierz ze skóry, pokrój na kawałki i przełóż do naczynia porcelanowego. Rozgrzej piekarnik do 180° i wstaw dynię do pieczenia na ok. 20–25 minut. W tym czasie obierz ziemniaki, marchew, czosnek i umyj pozostałe warzywa. Ziemniaki wstaw do gotowania do osolonej wody. Paprykę przekrój i wyjmij pestki. Pokrój w szerokie paski. Kapustę pekińską, marchew i seler pokrój pod kątem na kawałki. Boczniaki porwij na mniejsze paski. Czosnek pokrój na plasterki. Wszystkie warzywa wymieszaj razem. Polej lekko kilkoma kroplami oliwy.

Ugotowane ziemniaki odcedź i jeszcze ciepłe zgnieć tłuczkiem do ziemniaków. Upieczoną na miękko dynię, także ugnieć na puree. Przy pomocy ręcznika kuchennego odciśnij ewentualną wilgoć z dyni, by ciasto nie było rzadkie.

Ziemniaki i dynię wymieszaj z jajkiem i mąką ziemniaczaną. Zagnieć elastyczne ciasto. Uformuj długie cienkie wałki, następnie pokrój je pod kątem. W garnku zagotuj osoloną wodę. Jak tylko zawrze, wrzuć kluski i gotuj aż wypłyną, a potem jeszcze 2–3 minuty na małym ogniu. Na patelni rozgrzej resztę oliwy i wrzuć warzywa i boczniaki. Podsmaż dobrze, przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Posiekaj natkę pietruszki i dodaj do warzyw. Ciepłe, ugotowane kluski przełóż od razu do smażonych warzyw i razem wymieszaj. Przełóż na półmisek i udekoruj listkami natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4