Przepisy Klementynki zapiekane w bezie

Składniki

4 klementynki
2 jajka (białka)
1 tabliczka gorzkiej czekolady
100 ml śmietany kremówki
300 g cukru pudru
½ wanilii
50 ml likieru curacao

Opis

Połowę cukru włóż do garnka wraz z wanilią, dolej ok. 1 szklanki wody, dodaj likier i wstaw na mały ogień. Podgrzewaj powoli, aż stopi się cukier. Klementynki obierz ze skórki, włóż do garnka z cukrem i obgotuj minutę. Następnie wyjmij i odstaw do ostudzenia. Owoce ułóż na blasze wyłożonej pergaminem. Białka ubij na sztywno, dodaj kolejne 150 g cukru pudru i zmiksuj dokładnie, aż masa stanie się szklista i błyszcząca. Masę bezową przełóż do szprycy z szeroką końcówką. Każdą klementynkę owiń spiralą bezową. Zapiekaj ok. 25 min w temp. 160°, aż beza lekko się zarumieni.

Czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA i powoli podgrzewaj, na koniec dodaj śmietankę. Rozmieszaj ją dokładnie mieszadłem, aby składniki połączyły się ze sobą. Cztery talerze polej gorącą roztopioną czekoladą i na środku ułóż bezy – podawaj od razu.

Kąpiel wodna: czekoladę połam i wrzuć do szklanej miski. Do niewielkiego garnka o obwodzie nieco mniejszym niż miska wlej wodę. Na garnek postaw miskę z czekoladą (dno miski powinno być lekko zanurzone w wodzie).

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8