Przepisy Klementynki w syropie

Składniki

ok. 700 g klementynek

1/2 kg cukru pudru

80 ml ginu

1 cytryna

Opis

Klementynki obierz dokładnie ze skórki (nie musisz jej odcinać, wystarczy wcześniej ją sparzyć). Mandarynki pokrój w plasterki, przełóż do naczynia żaroodpornego, zasyp cukrem i podlej alkoholem wymieszanym z sokiem z cytryny. Piekarnik nagrzej do 170° i podgrzewaj, aż cukier się roztopi i powstanie syrop. Gorący syrop wraz z owocami przełóż do wyparzonych słoiczków i dokładnie zakręć. Klementynki w syropie używaj do herbaty, deserów lub naleśników.

Z podanej ilości składników wyjdą 4 małe słoiczki syropu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8