Przepisy Kiszone warzywa

Składniki

1 kg ogórków gruntowych

1 kg papryki

1 kg minipatisonów

10 cm korzenia chrzanu

12-18 baldachimów kopru

czosnek (3–5 na słoik)

6 liści laurowych

sól niejodowana, kamienna do przetworów (3/4 łyżki na litr wody)

chili (opcjonalnie)

6 słoików 0,9 l

Opis

Wyparz słoiki i nakrętki. Umyj warzywa. Na dno każdego ze słoików wrzuć czosnek, liść laurowy, pokrojony chrzan i po 2–3 baldachimy kopru.

Warzywa ułóż warstwami i ciasno w słoikach (paprykę pokrój w grubsze paski). Jeżeli lubisz ostre warzywa, dodaj też chili. Najlepiej, gdy ostatnią warstwą będą ogórki, które można ciasno dopchać do słoików.

Sól rozmieszaj ze szklanką wrzątku i uzupełnij zimą wodą. Zalej warzywa. Zamknij słoiki. Pamiętaj, aby warzywa nie wystawały ponad wodę.

Ustaw słoiki na tackach. Podczas kiszenia warzyw woda może buzować i wylewać się ze słoików.

Warzywa ukiszone są po 8–10 dniach. Po tym czasie przenieś kiszonkę w chłodne miejsce (lodówka lub piwnica). Kiszenie wtedy bardzo zwalnia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 3.12.2019-24.12.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4