Przepisy Kiszone rzodkiewki

Składniki

5 pęczków rzodkiewek (średniej wielkości)
łyżeczki gorczycy
6 liści laurowych
15 ziarnek ziela angielskiego
1 pęczek świeżego koperku
1 czosnek
1 papryczka chilli (opcjonalnie)
1 łyżka soli kamiennej do przetworów (niejodowana, czubata łyżka)
l wody (przegotowana i ostudzona)
3 słoiki (o pojemności 650ml)

Opis

Wyparz słoiki. Odetnij liście od rzodkiewek. Umyj rzodkiewki. Na dno słoików wyłóż koper, gorczycę, liście laurowe i ziele angielskie. Następnie ułóż ciasno rzodkiewki, przetykając je czosnkiem. Jeśli lubisz pikantne dania, dodaj papryczkę. Wodę wymieszaj z solą i dodaj do słoików.

Małosolne rzodkiewki możesz jeść już po 3–4 dniach. Po ok. 10 dniach rzodkiewki są ukiszone i możesz przenieść je w chłodniejsze miejsce.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.11-2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8