Przepisy Kiszone rzodkiewki

Składniki

5 pęczków średniej wielkości rzodkiewek

1 i 1/2 łyżeczki gorczycy

6 liści laurowych

15 ziarenek ziela angielskiego

1 pęczek kopru

1 czosnek

1 papryczka pepperoni (opcjonalnie)

1 czubata łyżka soli kamiennej do przetworów (niejodowanej)

ok. 1 i 1/2 l przegotowanej i ostudzonej wody

3 słoiki o pojemności 650 ml

Opis

Wyparz słoiki. Odetnij liście od rzodkiewek. Umyj rzodkiewki. Na dno słoików wyłóż koper, gorczycę, liście laurowe i ziele angielskie. Następnie ułóż ciasno rzodkiewki, przetykając je czosnkiem. Jeśli lubisz pikantne dania, dodaj papryczkę. Wodę wymieszaj z solą i dodaj do słoików.

Małosolne rzodkiewki możesz jeść już po 3–4 dniach. Po ok. 10 dniach rzodkiewki są ukiszone i możesz przenieść je w chłodniejsze miejsce.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4