Przepisy Kiszone cytryny z rozmarynem

Składniki

16 cytryn ekologicznych (bez wosku)

14 łyżek soli do kiszonek i przetworów (bez jodu)

2 gałązki rozmarynu

1 l wody (przegotowanej i ostudzonej)

słoik o pojemności 3 l

Opis

Cytryny wyszoruj pod bieżącą wodą. Następnie sparz je wrzątkiem. 12 cytryn natnij na krzyż. Nie przecinaj ich jednak do końca.

Słoik wyparz. Wsyp do naciętych cytryn po 1 łyżce soli i ułóż w słoiku. Rozmaryn wciśnij między cytryny. Na koniec wyciśnij sok z pozostałych cytryn i dodaj do słoika. Wodę wymieszaj z 2 łyżkami soli. Taki roztwór również dodaj do cytryn w słoiku.

Słoik postaw w zacienionym miejscu i kiś ok. 1 miesiąca. Co kilka dni potrząśnij słoikiem. Po tym czasie przełóż cytryny do mniejszych słoików i przechowuj je w lodówce. Cytryny w kiszonej wersji to znakomity dodatek do mięs duszonych, pieczonych i smażonych. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8