Przepisy Kieszonki ze schabu nadziewane pieczarkami i gorgonzolą

Składniki

1 kg schabu bez kości

300 pieczarek

150 g sera gorgonzola

2 białe cebule

3 gałązki natki pietruszki

2 ząbki czosnku

przyprawy: sól, pieprz

Salsa:

50 g rukoli

100 g pomidorów

1 szalotka

1 ząbek czosnku

100 ml oliwy

1/2 cytryny

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Schab umyj i odsącz na kuchennym ręczniku. Nożem z cienkim czubkiem zetnij błony z wierzchu schabu. Natnij schab tak, jak kroi się plastry o grubości 0,5 cm, ale nie nacinaj do końca. Następnie znów natnij schab o tej samej grubości, ale tym razem przetnij mięso do końca. W ten sposób powstaną kieszonki, gotowe do faszerowania. Odłóż kotlety na deskę i rozłóż brzegi każdego z nich.

2

Przygotuj farsz. Pieczarki umyj. Cebule i czosnek obierz. Pokrój drobno wszystkie składniki i przełóż do miski.

3

Pokrój natkę pietruszki i dodaj do pieczarek. Przypraw całość lekko solą i świeżo mielonym pieprzem. Ser pokrój na kawałki i dodaj do farszu. Całość wymieszaj.

4

Do każdej kieszonki ze schabu włóż 1 łyżkę farszu. Nakryj farsz płatem mięsa i lekko dociśnij. Zepnij mięso wykałaczkami w dwóch lub nawet trzech miejscach. Możesz jeszcze przed grillowaniem przyprawić je lekko solą i pieprzem.

5

Połóż kieszonki ze schabu na dobrze rozgrzanym grillu. Grilluj z każdej strony ok. 15 minut, a potem odłóż mięso na brzeg kratki, aby dopiekło się w środku.

6

Przygotuj salsę. Umyj rukolę i przełóż do naczynia, w którym można miksować. Dodaj oliwę, czosnek, sól i pieprz. Zmiksuj składniki na gładki sos.

7

Pomidory pokrój w kostkę i dodaj do salsy. Cytrynę obierz ze skórki i wyciśnij sok do sosu. Skórkę cytryny drobno pokrój. Na koniec dodaj pokrojoną szalotkę i skórkę. Wymieszaj i dopraw do smaku.

8

Kotlety ułóż na półmisku i polej salsą z rukoli i pomidorów.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8