Przepisy Keks świąteczny

Składniki

300 g bakalii (rodzynek, suszonej papai i orzechów)

5 jajek

200 g masła

60 ml oleju

300 g mąki pszennej + 1 łyżka do bakalii

200 g cukru

1 łyżeczka proszku do pieczenia

1/2 łyżeczki soli

1/4 łyżeczki aromatu rumowego

Dodatkowo:

50 ml mleka w temperaturze pokojowej

Opis

Wymieszaj mąkę z proszkiem. Bakalie wymieszaj z łyżką mąki. Jajka ubij z cukrem i z solą na jasną puszystą masę. Dodaj olej i wymieszaj.

W osobnym naczyniu utrzyj mikserem masło na puch. Powoli, miksując, dodaj masę jajeczną. Wyłącz mikser. Dodaj do masy mąkę i wymieszaj łyżką. Dodaj bakalie i aromat – całość wymieszaj.

Wylej ciasto do wysmarowanej tłuszczem i oprószoną mąką formy 9x30 cm. Wstaw ciasto do nagrzanego do 170° piekarnika na ok. 1 godzinę. Ciasto będzie upieczone, kiedy wbity w nie drewniany patyczek po wyciągnięciu pozostanie suchy.

Przed podaniem ciasto polukruj lub posyp cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8