Przepisy Kawałki dyni w czekoladzie dekorowane lukrem i watą cukrową

Składniki

​400 g dyni

100 g cukru

1/2 kory cynamonu

1/4 laski wanilii

1 gwiazdka anyżu

10 g korzenia imbiru

1/4 cytryny

200 g kuwertury czekoladowej

200 g cukru pudru

1 białko

2 łyżki wody

50 g naturalnej waty cukrowej

Opis

Dynię pokrój długim nożem na kawałki i za pomocą łyżki wyjmij pestki wraz z włóknami. Dynię pokrój na mniejsze kawałki, a następnie odkrój nożem skórę.

W rondelku w 300 ml wody zagotuj cukier, dodaj wanilię, anyż, kawałki imbiru oraz cynamon. Gotuj syrop przez ok. 10 minut, następnie dodaj otartą skórkę z cytryny i sok. Do syropu dodaj kawałki dyni i gotuj powoli przez ok. 15 minut. Ważne, aby dynia stała się miękka, ale wciąż chrupiąca. Gotową dynię odsącz na sitku, a następnie każdy kawałek dodatkowo na papierowym ręczniku (kawałki dyni muszą być suche, aby czekolada dobrze się do nich przylepiła).

W garnku zagotuj wodę. Do miski wrzuć połamaną na kawałki czekoladę (uwaga! miska musi być całkowicie sucha i czysta – inaczej czekolada może się zważyć i stwardnieje). Następnie połóż ją na garnku z parującą wodą. Czekoladę mieszaj od czasu do czasu, aby równo się rozpuściła.

Przygotuj talerz lub blachę wyłożoną pergaminem. Kawałki dyni nabijaj na bambusowe patyczki i maczaj w czekoladzie. Następnie przekładaj kawałki na pergamin i okręcając patyczkiem zsuwaj dynię na papier. Zostaw do zastygnięcia czekolady.

Gotowe czekoladowe dynie ułóż na talerzu w formie piramidy. Przygotuj lukier: za pomocą trzepaczki wymieszaj białko z wodą i cukrem pudrem na puszystą masę lukrową. Łyżeczką poprowadź cienkie strużki dekoracyjnie. Na koniec wokół kawałków dyni poukładaj kłębki waty cukrowej, tak by tworzyły pajęczynę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8