Przepisy Kawa po irlandzku

Składniki

100 ml świeżej kawy

30 ml irlandzkiej whiskey 

1 płaska łyżka cukru trzcinowego

40 ml śmietanki 30% + 1 łyżeczka cukru

3 ziarna kawy do dekoracji

Opis

Szklankę do Irish coffee podgrzej, wlewając do niej wrzątek z czajnika. Po 2 minutach wodę wylej. Na dno szklanki wlej whisky i dodaj łyżkę trzcinowego cukru. W międzyczasie przygotuj porcję kawy z ekspresu lub zwykłej zaparzonej w osobnej filiżance.

Śmietankę z jedną łyżeczką cukru lekko ubij, ale nie na sztywno. Kawę przelej do szklanki, wymieszaj lekko z whisky i cukrem. Cukier powinien opaść na dno.

Na wierzch delikatnie nałóż ubitą śmietanę. Na koniec udekoruj ziarenkami kawy. Podawaj z grubą rurką i długą łyżką.

 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 21.11-27.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4