Przepisy Kawa po irlandzku

Składniki

100 ml świeżej kawy

30 ml irlandzkiej whiskey 

1 płaska łyżka cukru trzcinowego

40 ml śmietanki 30% + 1 łyżeczka cukru

3 ziarna kawy do dekoracji

Opis

Szklankę do Irish coffee podgrzej, wlewając do niej wrzątek z czajnika. Po 2 minutach wodę wylej. Na dno szklanki wlej whisky i dodaj łyżkę trzcinowego cukru. W międzyczasie przygotuj porcję kawy z ekspresu lub zwykłej zaparzonej w osobnej filiżance.

Śmietankę z jedną łyżeczką cukru lekko ubij, ale nie na sztywno. Kawę przelej do szklanki, wymieszaj lekko z whisky i cukrem. Cukier powinien opaść na dno.

Na wierzch delikatnie nałóż ubitą śmietanę. Na koniec udekoruj ziarenkami kawy. Podawaj z grubą rurką i długą łyżką.

 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8