Przepisy Kaszanka grillowana na grzance z pastą oliwkową

Składniki

200 g kaszanki

50 g zielonych oliwek

40 g rukoli

1 ząbek czosnku

2 gałązki natki pietruszki

1 bułka ciabatta

30 ml oliwy z oliwek

Sos:

80 g pieczonych jabłek Tesco

2 gałązki świeżego estragonu

Opis

Ciabattę pokrój na kromki i poukładaj na ruszcie do zrumienienia. Kaszankę wyjmij z opakowania i połóż na grillu obok chleba. Obracaj kaszankę, jak tylko się zrumieni. Powinna być chrupiąca z każdej strony. 

Przygotuj pastę z oliwek. Do kuchennego blendera włóż oliwki, obrany czosnek, rukolę, natkę pietruszki i wlej oliwę. Zmiksuj składniki na jednolitą masę, ale nie za drobno. Oliwki powinny być widoczne. Posmaruj każdą grzankę z ciabatty pastą oliwkową i ponownie wstaw do zapieczenia. 

Jabłka pieczone przełóż do miski. Wymieszaj ze świeżo pociętym estragonem. Ta kompozycja idealnie pasuje do jabłek i grillowanych dań z wieprzowiny. 

Na rumiane grzanki nałóż plastry chrupiącej kaszanki. Na wierzch każdej kromki połóż ok. 1/2 łyżeczki jabłek. Ułóż grzanki na półmisku i udekoruj natką pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8