Przepisy Kartacze

Składniki

1 i 1/2 kg starych ziemniaków

1/2 kg mięsa mielonego

1 cebula

1 ząbek czosnku

1 jajko

ok. 100 g wędzonego boczku

olej

kilka łyżek mąki ziemniaczanej (jeśli ciasto będzie za rzadkie)

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Przygotuj ziemniaczaną masę: ziemniaki wyszoruj i obierz. 1/4 porcji ugotuj, a resztę zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. Ze startych ziemniaków odciśnij dobrze nadmiar wody. Otrzymaną wodę odstaw. Kiedy skrobia oddzieli się od soku z ziemniaków, odlej go, tak by została sama skrobia. Ugotowane ziemniaki utłucz tłuczkiem i przestudź, po czym wymieszaj ze startymi surowymi ziemniakami i otrzymaną skrobią. Wszystko dopraw solą i pieprzem, a następnie wymieszaj. Jeśli masa będzie za rzadka, dodaj mąkę ziemniaczaną.

Przygotuj farsz: cebulkę i czosnek drobno posiekaj, a następnie przesmaż na oleju. Mięso mielone połącz z cebulą i czosnkiem, wbij jajko, dopraw solą i pieprzem, po czym wszystko dokładnie wymieszaj.

Przygotuj kartacze: z ziemniaczanego ciasta formuj kule wielkości małego jabłka. Spłaszcz je i nałóż do środka po 2 łyżeczki nadzienia, po czym dokładnie zlep brzegi. Każdej kulce nadaj podłużny kształt, na wzór cepelinów. W dużym garnku zagotuj wodę i wrzucaj po kilka kartaczy. Zwracaj uwagę, aby się nie stykały i nie przywierały do dna garnka. Kartacze gotuj ok. 30 min. Woda musi się cały czas gotować (wrzeć). W międzyczasie pokrój boczek w kostkę i przesmaż na patelni. Łyżką cedzakową wyłóż kartacze na talerz i posyp skwarkami z boczku. Możesz podawać kartacze także z masłem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8