Przepisy Karp zapiekany z kaszą i bakaliami

Składniki

600 g fileta z karpia

50 g śliwek suszonych

50 g moreli suszonych

50 g żurawiny

100 g kaszy jęczmiennej

1 żółtko

30 ml miodu pitnego

50 g masła

20 ml oleju

Skórka i sok z 1/2 cytryny

2 gałązki natki pietruszki

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

W rondelku podgrzej olej i wsyp kaszę jęczmienną. Podsmaż przez chwilę i wlej ok. 300 ml wody. Przypraw solą i gotuj powoli. Piekarnik rozgrzej do temperatury 170°. Wstaw do niego kaszę przykrytą do wyprażenia na ok. 20 minut. Gotową wyjmij i odstaw do ostudzenia.

Filety z karpia obierz z ewentualnych ości i pokrój na kawałki po ok. 80 gramów. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Skrop jeszcze sokiem z cytryny i odstaw, aby ryba przeszła smakiem.

Bakalie pokrój i przełóż do miski. Dodaj posiekaną natkę i skórkę z cytryny. Przypraw miodem pitnym i świeżo mielonym pieprzem. Dodaj kaszę i wszystko wymieszaj. Na koniec dodaj żółtko, aby lepiej połączyć składniki.

Porcje karpia ułóż w formie do pieczenia. Na wierzch rozłóż kawałki masła i kaszę z bakaliami. Dociśnij lekko wszystko do ryby i wstaw całość do pieczenia na ok. 20 minut. Dzięki masłu, karp po upieczeniu stanie się soczysty. Upieczone porcje ryby przełóż na talerz i polej jeszcze sosem i masłem z pieczenia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4