Przepisy Karp po żydowsku

Składniki

1 karp (ok. 1 i ½ kg)

wywar:

5 cebul

1 i ½  litra wody

1 łyżka cukru

2 liście laurowe 

5 ziaren ziela angielskiego

1 łyżka soli

galareta:

4 - 5 łyżek żelatyny na 1 litr wywaru

100 g rodzynek

5 łyżek wody

cukier do smaku

przyprawy: sól

Opis

Karpia spraw, umyj, odetnij głowę i płetwy (nie wyrzucaj ich). Pokrój w dzwonka o szerokości ok. 4 cm, a następnie opłucz, posól i odstaw.

Przygotuj wywar: cebule pokrojoną w dużą kostkę oraz głowę i płetwy ryby zalej wodą. Przypraw solą, cukrem i gotuj wywar przez ok. 20 - 30 min. Uważaj, aby nie doprowadzić do wrzenia wywaru. Po 30 min dodaj karpia pokrojonego w dzwonka i ponownie gotuj przez ok. 25 min na bardzo wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU

Z wywaru wyjmij płetwy, głowę, większe ości oraz dzwonka ryby. Płetwy, głowę i ości wyrzuć, a porcje ryby lekko ostudź i ułóż na półmisku tak, aby potrawa przybrała kształt ryby. W wywarze pozostaw tylko cebulę.

Przyrządź galaretę: wywar z cebulą przetrzyj przez sito, dodaj sparzone rodzynki, sól i pieprz. Żelatynę rozpuść w 5 łyżkach zimnej wody (możesz dodać więcej wody, jeżeli żelatyna będzie za gęsta) i wymieszaj z połową szklanki gorącego wywaru.

Żelatynę wlej do pozostałego wywaru i zamieszaj. Podgrzewaj powoli, aż do momentu wrzenia. Pozostaw do ostygnięcia i chłodną galaretą zalej rybę. Z wierzchu możesz posypać karpia rodzynkami. Półmisek z rybą odstaw w chłodne miejsce.

Podawaj z chrzanem i pszennym pieczywem. Smacznego!

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8