Przepisy Karmelowe eklerki z kremem chantilly

Składniki

Ciasto ptysiowe:

70 g mąki pszennej

60 g masła

2 jajka

1 łyżeczka cukru

60 ml wody

60 ml mleka

szczypta soli

Krem: 

250 ml śmietanki 36%

40 g cukru

2 łyżki likieru jajecznego adwokat

Polewa:

70 g cukierków typu krówki

2 łyżki wody

Dekoracja:

20 g cukru pudru

Opis

Przygotuj ciasto ptysiowe: w rondelku zagotuj wodę z masłem, szczyptą soli oraz łyżeczką cukru. Dodaj mąkę i wymieszaj na gładkie ciasto. Kiedy mąka wchłonie gorącą wodę, do gorącego ciasta wbij jajka i ubij przy pomocy miksera na puszystą masę.

Rozgrzej piekarnik do temp. 200°. Na blachę rozłóż papier do pieczenia. Napełnij rękaw cukierniczy ciastem ptysiowym. Wyciskaj małe podłużne eklerki. Piecz przez ok. 15 min, aż wyrosną i będą zrumienione. Po upieczeniu ostudź i przekrój wzdłuż.

Przygotuj krem chantilly: ubij śmietankę na sztywną masę, dodaj cukier oraz adwokat.

Przygotuj polewę: krówki cukierki rozpakuj z papierków, rozgrzej w rondelku wraz z 2 łyżkami wody i mieszaj, aż do uzyskania gładkiej polewy.

Na połowę przepołowionych eklerów nałóż krem chantilly, a następnie nakryj je pozostałymi ciastkami. Ułóż eklerki na półmisku i polej strużkami toffi. Posyp jeszcze lekko cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8