Przepisy Karmazyn pieczony z kumkwatem i ostrą papryką

Składniki

300 g fileta z karmazyna  

100 g kumkwatów 

50 g cukru 

1/2 limonki 

50 ml wina białego wytrawnego 

5 g imbiru 

1/2 cytryny 

1/2 ostrej papryki 

4 gałązki kolendry 

1 ząbek czosnku 

1 łyżeczka oleju sezamowego 

100 g ryżu jaśminowego 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Umyj filet ryby i pokrój na porcje 150 g. Przełóż do miski i przypraw solą oraz świeżo mielonym pieprzem oraz olejem sezamowym. Obierz imbir i czosnek. Pokrój w plasterki, a potem w słupki. Posyp rybę imbirem i czosnkiem. Następnie pokrój w plasterki ostrą papryczkę i też dodaj do ryby. Kolejnym składnikiem będzie cytryna. Pokrój ją w plasterki i sok z dwóch plasterków wyciśnij do ryby. 

Wymieszaj filety w przyprawach i przełóż na blachę do pieczenia. Warto pod rybę włożyć pergamin, by nie przywarła. Rozgrzej piekarnik do temp. 170° i wstaw karmazyna do pieczenia na 20 min. 

W tym czasie pokrój kumkwaty na ćwiartki. W rondelku rozgrzej cukier z winem i plasterkami limonki. Dodaj ćwiartki owoców i gotuj przez 10 min. Dodaj duszone kumkwaty do ryby i jeszcze dopiecz, aby sos zeszklił się, a ryba nabrała cytrusowej nuty. Wyjmij rybę z pieca na półmisek i polej z góry sosem z pieczenia wraz kumkwatami. Poszarp liście kolendry i posyp dekoracyjnie całą rybę. Możesz ją podać na ugotowanym ryżu jaśminowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8