Przepisy Karkówka w aromatycznym chrzanie

Składniki

500 g karkówki

100 g chrzanu w lasce

1/2 cytryny

1 łyżka majeranku

1 łyżeczka kminku

2 ząbki czosnku

1/2 łyżki musztardy stołowej

200 ml śmietanki 30%

2 łyżki chrzanu tartego

3 gałązki natki pietruszki

przyprawy: cukier, sól, pieprz czarny

Opis

Mięso dobrze umyj i odsącz na kuchennym ręczniku. Ostrym nożem na wierzchniej stronie karkówki natnij kratkę o szerokości ok. 1cm. Dzięki temu, po upieczeniu mięso będzie prezentować się dekoracyjnie, a przyprawy i aromat chrzanu szybciej przejdą do całego kawałka mięsa. Karkówkę przypraw solą i świeżo mielonymi pieprzem. Wierzch mięsa posmaruj musztardą i posyp majerankiem, kminkiem i posiekaną natką pietruszki. Przyprawy przykleją się do musztardy i zostaną na mięsie.

Chrzan obierz. Do miski wyciśnij sok z cytrynu i bezpośrednio do niej zetrzyj chrzan na grubych oczkach. Wymieszaj dobrze i rozłóż na mięsie – rozsmaruj dokładnie chrzan pomiędzy naciętą kratkę. Piekarnik rozgrzej do 160° i piecz przez ok. 2 godziny. Po godzinie karkówkę warto nakryć folią aluminiową lub pokrywą. Mięso wtedy idealnie wypieczenie się wewnątrz, a nie zeschnie na wierzchu.

W czasie pieczenia przygotuj krem chrzanowy. W miseczce ubij rózgą śmietankę na puszysty masę. Dodaj lekko odciśnięty chrzan, przypraw do smaku solą i cukrem. Warto odcisnąć chrzan tarty, ponieważ krem chrzanowy zachowa swoją strukturę i nie podejdzie wodą podczas przechowywania w lodówce.

Upieczoną karkówkę przełóż na deskę i pokrój na porcje. Ułóż na półmisku i podawaj osobno z kremem chrzanowym. Upieczone mięso możesz podawać również na zimno jako wędlinę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8