Przepisy Karczek pieczony na sposób lwowski

Składniki

1 kg karczku bez kości

150 g śliwek suszonych

3 łyżki chrzanu

2 łyżki mąki pszennej

2 łyżki musztardy

1 szklanka bulionu warzywnego

½ szklanki wody

3 - 4 łyżki oleju

przyprawy: sól, pieprz, cukier

Opis

Karczek przekłuj wzdłuż drewnianą łyżką, a wydrążone miejsca nadziewaj większą częścią suszonych śliwek. Z wierzchu mięso przypraw solą i pieprzem. Przygotowany schab włóż do naczynia żaroodpornego i piecz przez ok. 1 godz. w temperaturze 180°, w międzyczasie podlewając bulionem. Po upieczeniu wyciągnij pieczeń na talerz, a powstały sos zlej do garnka. Do sosu dodaj resztę suszonych śliwek, musztardę i chrzan. Wszystko gotuj przez ok. 15 min. Pod koniec gotowania zagęść sos mąką wymieszaną w wodzie i przypraw do smaku. Pieczeń pokrój na plasterki i podawaj z przygotowanym sosem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8