Przepisy Kapuśniak

Składniki

200 g kapusty kiszonej
10 g grzybów suszonych
20 g masła
1 cebula
1 ząbek czosnku
1 marchew
40 g selera naciowego
40 g pora
1 l bulionu
50 g boczku wędzonego
100 g pomidorków koktajlowych
½ łyżki suszonego majeranku
¼ łyżeczki kminku
2 ziarnka ziela angielskiego
1 liść laurowy
1 łyżeczka papryki słodkiej mielonej
2 gałązki natki pietruszki
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Kapustę kiszoną, jeśli jest zbyt kwaśna, wypłucz. Pokrój w długie paski kapusty na mniejsze. Obierz warzywa i pokrój w małą kostkę. Seler naciowy oraz por przekrój wzdłuż i pokrój w podobnej wielkości kostkę, co pozostałe warzywa. 

W garnku rozgrzej masło i podduś w nim warzywa. Od razu dodaj suszone grzyby oraz boczek wędzony PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE. Podlej niewielką ilością bulionu i dodaj liść laurowy oraz ziele angielskie. Gotuj powoli, aż warzywa zmiękną. Następnie dodaj kwaśną kapustę, wsyp słodką paprykę, kminek oraz majeranek. Dolej resztę bulionu i przypraw solą oraz pieprzem. Zupa w tym momencie musi być już dobrze doprawiona, bo po ugotowaniu kapusty kwaszonej trudno uchwycić właściwe proporcje przypraw. 

Gotuj zupę, do momentu, aż kapusta zmięknie. Teraz dodaj pomidorki koktajlowe i dalej gotuj zupę bez przykrycia. Pomidorki powinny się rozpaść, oddając smak do zupy. Przypraw jeszcze zupę do smaku i dodaj pokrojoną natkę pietruszki. Przelej zupę na talerz.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8