Przepisy Kapuśniak

Składniki

250 g wędzonych żeberek

200 g boczku wędzonego

500 g kiszonej kapusty

50 g cebuli

50 g oliwy do smażenia cebuli

300 g ziemniaków

4 suszone grzyby

1,5 l wody

przyprawy: sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, kminek

Opis

Grzyby namocz w ciepłej wodzie, dokładnie umyj, a następnie drobno pokrój. Żeberka umyj i ugotuj do miękkości w osolonej wodzie (1,5 l) z liściem laurowym i zielem angielskim. Następnie wyjmij żeberka z wywaru, a wywar odcedź.

Z kapusty odciśnij sok do oddzielnego naczynia i przykryj go. Kapustę drobno pokrój, przełóż do drugiego garnka, dodaj kminek, zalej szklanką wody i gotuj do miękkości na bardzo silnym ogniu.

Boczek wędzony pokrój w paski i podsmaż na suchej patelni kilka minut, aby się zarumienił. Cebulę obierz, umyj i drobno posiekaj. Na patelnię z boczkiem wlej olej, wrzuć cebulę i zeszklij PORADA KONTEKSTOWA - ZESZKLENIE na wolnym ogniu. Ziemniaki umyj, obierz i pokrój w kostkę.

Wywarem z żeberek zalej gotująca się kapustę, wrzuć ziemniaki, podsmażoną cebulę z boczkiem i pokrojone grzyby. Gotuj przez ok. 20 min. Pod koniec wlej sok z kapusty i dopraw solą oraz pieprzem. Oddziel mięso od kości żeberek i wrzuć do kapuśniaka. Zupę podawaj z chlebem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8