Przepisy Kanapka z żytniego chleba z sałatką z ogórka dekorowana szynką wiejską i jajkiem

Składniki

4 kromki żytniego chleba

80 g szynki domowej

20 g masła

1 jajko

1/2 ogórka zielonego

50 g jogurtu greckiego

2 ml octu winnego

5 ml oliwy

1 cebulka wiosenna

2 gałązki natki pietruszki

1 łyżka majonezu light

1 łyżeczka chrzanu tartego

Opis

Ogórka obierz ze skórki i przekrój wzdłuż na pół. Za pomocą łyżeczki wydrąż ziarna, następnie pokrój ogórka na plasterki, przełóż do miski i przypraw solą oraz pieprzem. Odstaw na kilka minut, aby lekko puścił sok. Następnie odciśnij z wody i dolej oliwę, ocet i jogurt naturalny.

Zieloną część cebulki wiosennej pokrój w drobne plasterki. Dodaj do ogórków i wszystkie składniki sałatki dobrze wymieszaj. Jajko umyj i wstaw do gotowania w rondelku z łyżką soli. Gotuj na półtwardo przez 4 minuty od momentu zagotowania się wody. Ugotowane jajka przelej zimną wodą i obierz ze skorupki.

Kromki chleba żytniego wstaw do tostera, aby zrobiły się chrupiące. Możesz do tego również użyć piekarnika z grillem. Gorące grzanki posmaruj masłem. Następnie nałóż na nie sałatkę z ogórków. Dekoracyjnie zawiń szynkę wiejską i poukładaj na kanapce. Jajko pokrój na ćwiartki i poukładaj na szynce. Do dekoracji jajka przygotuj majonez wymieszany z chrzanem. Niewielką ilość nałóż na każdą ćwiartkę. Dodatkowo do ozdoby kanapek użyj młodych listków natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8