Przepisy Kanapka grillowa ze stekiem drobiowym
Składniki
400 g steku drobiowego Tesco
50 g majonezu
1/2 cytryny
80 g mieszanki sałat
1/2 cebuli czerwonej
50 g ogórka zielonego
2 łyżki sosu pikantnego Tesco
2 bułki pełnoziarniste
Opis

Steki drobiowe wyjmij z opakowania. Jak tylko grill będzie przygotowany, a żar średni, wstaw mięso do opiekania. Ponieważ steki są przygotowane z fileta drobiowego, powinny szybko się grillować. Gdy z jednej strony się zrumienią, przewróć je na drugą. Podpiecz steki jeszcze przez chwilę, a następnie przełóż mięso w część grilla z mniejszym żarem, aby kurczak dobrze się wypiekł w środku. 

Bułki przekrój na pół i wstaw na ruszt do zrumienienia. Jak tylko podgrzeją się i nabiorą charakterystycznych dla grilla pasków, przewróć je na drugą stronę. Teraz przygotuj cytrynowy majonez. Otrzyj skórkę z umytej cytryny i dodaj do miseczki z majonezem. Dokładnie wymieszaj. Obierz cebulę i pokrój w krążki. Ogórek zielony pokrój na cienkie plasterki.  

Rozłóż bułki na desce i posmaruj obficie cytrynowym majonezem. Na spod połóż mieszankę sałat, potem stek drobiowy. Kolejno ułóż na mięsie krążki cebuli i zielonego ogórka. Polej warzywa pikantnym sosem i przykryj bułką. Wbij 2 patyczki bambusowe w kanapkę i przekrój ją na pół. Patyczki przytrzymają bułkę i stek podczas jedzenia. 

Ułóż kanapkę grillową na talerzu, możesz podać jeszcze pikantny sos w miseczce. Najlepszym dodatkiem do kanapki będą opiekane na grillu ziemniaczki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Promocje

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
3 tygodni temu
90 min.
Dania główne
3 tygodni temu
60 min.
Desery
3 tygodni temu
60 min.
Dania główne
3 tygodni temu
60 min.
Desery