Przepisy Kanapka grillowa ze stekiem drobiowym

Składniki

400 g filetu z indyka
50 g majonezu
½ cytryny
80 g mixu sałat
½ cebuli czerwonej
50 g zielonych ogórków
2 łyżki sosu tabasco
2 bułki pełnoziarniste

Opis

Steki drobiowe wyjmij z opakowania. Jak tylko grill będzie przygotowany, a żar średni, wstaw mięso do opiekania. Ponieważ steki są przygotowane z fileta drobiowego, powinny szybko się grillować. Gdy z jednej strony się zrumienią, przewróć je na drugą. Podpiecz steki jeszcze przez chwilę, a następnie przełóż mięso w część grilla z mniejszym żarem, aby kurczak dobrze się wypiekł w środku. 

Bułki przekrój na pół i wstaw na ruszt do zrumienienia. Jak tylko podgrzeją się i nabiorą charakterystycznych dla grilla pasków, przewróć je na drugą stronę. Teraz przygotuj cytrynowy majonez. Otrzyj skórkę z umytej cytryny i dodaj do miseczki z majonezem. Dokładnie wymieszaj. Obierz cebulę i pokrój w krążki. Ogórek zielony pokrój na cienkie plasterki.  

Rozłóż bułki na desce i posmaruj obficie cytrynowym majonezem. Na spod połóż mieszankę sałat, potem stek drobiowy. Kolejno ułóż na mięsie krążki cebuli i zielonego ogórka. Polej warzywa pikantnym sosem i przykryj bułką. Wbij 2 patyczki bambusowe w kanapkę i przekrój ją na pół. Patyczki przytrzymają bułkę i stek podczas jedzenia. 

Ułóż kanapkę grillową na talerzu, możesz podać jeszcze pikantny sos w miseczce. Najlepszym dodatkiem do kanapki będą opiekane na grillu ziemniaczki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Nasza cena

1 / 3

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4