Przepisy Kalva

Składniki

100 g masła
120 g kaszy mannej
300 ml mleka
100 g cukru
1 szczypta gałki muszkatołowej
2 szczypty cynamonu mielonego

Opis

Mleko wlej do garnka, wsyp cukier, dodaj szczyptę gałki muszkatołowej i zagotuj. W drugim garnku na średnim ogniu rozpuść masło i wsyp kaszkę manną. Smaż przez ok. 10 min stale mieszając, najlepiej drewnianą łyżką. Kasza powinna mieć kolor złotobrązowy, a masło lekko się od niej oddzielać.

Następnie zmniejsz ogień i powoli wlewaj mleko z cukrem (uważaj, mleko może pryskać). Mieszaj szybko, aby pozbyć się grudek i gotuj przez kilka min. Podawaj na gorąco posypaną cynamonem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 22.10-28.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8