Przepisy Kalafiorowe kotleciki z komosą ryżową

Składniki

3 łyżeczki nasion chia

3 łyżki wody

1 szklanka płatków owsianych

½ szklanki ugotowanej komosy ryżowej

2 szklanki dobrze startego kalafiora

¼ szklanki posiekanej pietruszki

2 łyżki soku z cytryny

1 łyżka oliwy z oliwek

½ łyżki oleju sezamowego

1 ząbek starannie posiekanego czosnku

sól

Sposób przygotowania

1

Nagrzej piekarnik do temperatury 200 stopni. W małej miseczce połącz nasiona chia z wodą i odstaw na 10 minut do napęcznienia. Używając noża lub blendera, posiekaj płatki owsiane tak, aby powstał z nich proszek.

2

W osobnej misce połącz nasiona chia z płatkami owsianymi,  czosnkiem, ugotowaną komosą ryżową, startym kalafiorem, pietruszką, sokiem z cytryny, oliwą z oliwek i solą.

3

Umieść folię do pieczenia na blasze i kładź na niej małej kotleciki – uformujesz je używając łyżki (masa może być odrobinę wilgotna).

4

Wsadź do piekarnika na ok. 30 minut, aż kotleciki będą złociste. Podawaj np. z dipem ziołowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8