Przepisy Kalafior z pieczonym boczkiem i ziemniakami

Składniki

1 kalafior

300 g boczku wędzonego w plastrach

100 g masła

1 kg ziemniaków młodych

1/2szkl. bułki tartej

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Kalafior oczyść z liści, opłucz w wodzie i ugotuj na parze PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA PARZE bez soli (ok. 15 min). Ziemniaki starannie oczyść i obgotuj ok. 15–20 minut w wodzie z solą. Następnie przestudź i pokrój w łódeczki. Piekarnik nagrzej do 220°. Ziemniaczki poukładaj na blasze wraz z plastrami boczku i zapiekaj około 10–15 minut. W tym czasie na patelni stop masło, dodaj bułkę tartą i smaż na wolnym ogniu, aż bułka lekko się zarumieni (ok. 5 min). Na talerz wyłóż ugotowanego kalafiora, obsyp bułką z masłem i obłóż pieczonymi ziemniaczkami z boczkiem. Podawaj z zieloną sałatą, z solą i pieprzem, skropioną oliwą i cytryną.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
210 min.
Desery
2 3 4