Przepisy Kaczka z jabłkami

Składniki

1 mrożona kaczka (ok. 2,5 kg)

1 cebula

5 jabłek

2 łyżeczki majeranku

4 ząbki czosnku

4 łyżki masła

przyprawy: sól, pieprz

Farsz:

1 jajko

1 łyżka masła

1 cebula

150 g bułki tartej

100 g żurawiny

1 łyżka natki pietruszki

1/2 łyżeczki mielonego imbiru, goździków i białego pieprzu

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Przygotuj mięso: kaczkę rozmrażaj 24 godziny w lodówce. Na drugi dzień umyj ją zarówno z zewnątrz,  jak i w środku. Osusz za pomocą ręcznika papierowego i odetnij nadmiar tłuszczu. Następnie natrzyj kaczkę solą, majerankiem, pieprzem i roztartym czosnkiem. Tak przygotowaną zawiń w folię i pozostaw w marynacie na ok. 10 godz.

Przygotuj farsz: cebulę drobno pokrój i zeszklij na stopionym maśle. Dodaj do niej żurawinę, natkę pietruszki, tartą bułkę i przyprawy – dokładnie wymieszaj. Następnie dodaj roztrzepane jajko i znów wymieszaj. Zestaw z ognia i ostudź. Obierz 2 jabłka, pokrój na ósemki i pozbaw je gniazd nasiennych.

Nadziewaj farszem: kaczkę zacznij zszywać igłą i nicią od strony szyi, zachowując kształt kaczki. Jednocześnie od strony kupra do środka kaczki nakładaj na przemian farsz z obranymi ze skóry, pokrojonymi jabłkami. Gdy skończysz nadziewać, zszyj także część kupra i podwiąż skrzydła za nogi, aby podnieść pierś kaczki. Skórę nakłuj gęsto widelcem. Piekarnik nagrzej do 200° i na ruszcie połóż kaczkę piersią do dołu. Pod spód podłóż blachę z wodą. Tłuszcz z mięsa będzie skapywał do blachy, a jednocześnie para wodna nawilży kaczkę.

Teraz stop masło (2 łyżki) w rondelku i polej kaczkę. Mięso piecz ok. 30 min aż się zarumieni. Następnie odwróć kaczkę piersią do góry i ponownie polej stopionym masłem (2 łyżki) i piecz kolejne 20 min do zarumienienia. Temperaturę zmniejsz do 180°. Kaczkę przełóż z rusztu na blachę. Pozostałe 3 jabłka, nie obierając ze skóry, pokrój na ćwiartki i obłóż nimi kaczkę. Tak przygotowane mięso piecz jeszcze ok. 1 godz. Po upieczeniu pozostaw kaczkę na 10 min w piekarniku z uchylonymi drzwiami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8