Przepisy Jogurtowa galaretka z rabarbarem i wanilią

Składniki

4 gałązki rabarbaru

100 ml białego wina wytrawnego

50 g cukru brązowego

1/4 wanilii

1/2 cytryny

400 ml jogurtu greckiego

10 g żelatyny

100 ml śmietanki 30%

50 g miodu

5 gałązek mięty

Opis

Śmietankę zagotuj. Dodaj 1 łyżkę cukru oraz połowę wanilii. Obierz cytrynę ze skórki. Połowę skórki dodaj do śmietanki. Odstaw. Żelatynę zalej 40 ml zimnej wody i wymieszaj. Pozwól, by spęczniała. Ponownie podgrzej śmietankę. Gdy się zagotuje, wyjmij skórkę z cytryny, aby galaretka nie była gorzka. Dodaj żelatynę i dokładnie wymieszaj. Ponownie lekko podgrzej śmietankę. Gdy żelatyna się rozpuści, dodaj do ciepłej śmietanki jogurt oraz miód. Całość wymieszaj.

Przygotuj małe szklaneczki na galaretki. Wyłóż szklaneczki folią spożywczą, aby później z łatwością wyjąć z nich galaretkę. Wlej masę jogurtową i wstaw do lodówki do schłodzenia na 2-3 godziny.

Obierz rabarbar z łykowatych skórek i pokrój na kawałki (ok. 1 cm). W rondelku zagotuj wino i wsyp resztę cukru. Dodaj pozostałą wanilię i skórkę z cytryny. Wsyp rabarbar i gotuj powoli (ok. 5 minut), aż całkowicie zmięknie. Wyjmij z owoców skórkę z cytryny. Teraz dodaj 2 listki mięty, aby rabarbar nabrał aromatu.

Przełóż owoce na półmisek. Wyjmij galaretki z lodówki i delikatnie pociągając za folię, wysuń ze szklaneczek. Ułóż dekoracyjnie na owocach. Polej deser miodem i przystrój listkami mięty.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8