Przepisy Jajko w koszulce na sałatce z zielonych szparagów

Składniki

2 pęczki zielonych szparag

100 g pomidorków koktajlowych kolorowych

2 cebulka młoda

2 gałązki natki pietruszki

1 pęczek rzodkiewki

50 ml oliwy 

1/2 cytryny

4 jajka

4 łyżki octu estragonowego

przyprawy: sól, cukier, pieprz czarny

Opis

Szparagi umyj i obierz od połowy do podstawy z łykowatej skórki. 

W szerokim rondlu zagotuj ok. 1,5 l wody i przypraw 1 łyżeczką soli i cukru. Do wody włóż delikatnie szparagi i gotuj powoli przez ok. 5 minut. Następnie wyjmij na szerokie sito kuchenne i przelej zimną wodą, by szparagi zachowały zieloną barwę. Z rzodkiewek odetnij zielone listki i korzonki, następnie umyj. Pokrój je w plasterki i przełóż do miski. Pomidorki koktajlowe przekrój na pół. Cebulki pokrój na kawałki pod kątem, aby dekoracyjnie wyglądały. Dodaj do miski. 

Natkę pietruszki posiekaj i wsyp do sałatki. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem oraz sokiem z cytryny. Wymieszaj i dopiero wlej oliwę z oliwek. Sałatkę odstaw do lodówki.  

W szerokim i wysokim garnku przygotuj wodę – ok. 2 l, przypraw solą i octem estragonowym. Jak tylko się zagotuje, to zmniejsz ogień. Jajko rozbij do chochelki kuchennej i powoli wlej do wrzątku. Lekko zamieszaj wodę, aby białko jaja mogło całe otulić żółtko. Wlej pozostałe jajka z chochelki i wszystkie gotuj jeszcze przez 2 minuty. Jeśli nie masz wprawy w gotowaniu jajek w koszulkach, przygotuj każde jajko osobno, aby mieć gwarancję, że każde będzie dobrze ugotowane – ścięte białko, a płynne żółtka. Jajka przełóż na talerz. 

Szparagi ułóż na półmisku a na środek nałóż sałatkę z pomidorów i rzodkiewki. Jajka w koszulce postaraj się ułożyć na wierzchu sałatki, wtedy całe danie będzie prezentować się dekoracyjnie. Można jeszcze dekorować listkami natki i kropelkami oliwy z oliwek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8