Przepisy Jajko w bułce z kolorową sałatką

Składniki

2 bułki grahamki

2 duże jajka

1 łyżeczka masła

przyprawy: sól, pieprz do smaku

Sałatka:

100 g sałaty rzymskiej

1/2 średniego ogórka

100 g pomidorków koktajlowych

1/2 małej czerwonej cebuli

1 łyżeczka soku z cytryny

6 łyżek oliwy z oliwek

Opis

Rozgrzej piekarnik do 190°C. W bułkach odkrój z góry płaskie piętki. Z pozostałych spodów wybierz trochę miękkiego środka. Posmaruj spody od środka masłem i wbij do nich jajka. Dopraw solą, pieprzem i wstaw do piekarnika. Odkrojone piętki połóż obok piekących się bułek.

W tym czasie przygotuj sałatkę. Sałatę umyj i pokrój na mniejsze kawałki. Pomidorki, ogórka i cebulę pokrój na plasterki. Wymieszaj składniki i skrop oliwą oraz sokiem z cytryny.

Kiedy białko piekącego się jajka zetnie się (tzn. z przezroczystego stanie się białe), potrawa jest gotowa. Wyciągnij bułki z piekarnika i podaj na gorąco z sałatką.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8