Przepisy Jajka zapiekane z boczkiem i papryką

Składniki

200 g cienkich plastrów surowego boczku

3 jajka

50 g startego żółtego sera

1/2 strąka czerwonej papryki

1/4 białej cebuli

1 ząbek czosnku

1 łyżka przecieru pomidorowego

20 ml oliwy z oliwek

1/4 łyżeczki pieprzu cayenne

przyprawy: sól, pieprz

Sposób przygotowania

1

Paprykę zmiksuj z przecierem pomidorowym, cebulą, czosnkiem i pieprzem cayenne, zostawiając kilka małych kawałków w całości. Powstałą pastę dopraw solą i pieprzem.

2

Foremki wysmaruj oliwą z oliwek i wyłóż plasterkami boczku.  

3

Rozgrzej piekarnik do 200°C. Na dno wyłożonych boczkiem foremek połóż po półtorej łyżeczki pasty paprykowej i wbij na to jajko, uważając by nie rozbić żółtka. Dołóż z boku kawałki surowej papryki i posyp wierzch startym serem. Wstaw do nagrzanego piekarnika na 15 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8