Przepisy Jajka w koszulkach ze szpinakiem

Składniki

8 jajek

2 łyżki białego octu winnego lub owocowego

1 kg świeżego szpinaku

1 łyżka masła

2 łyżeczki mąki

2 ząbki czosnku

200 ml mleka

szczypta świeżo startej gałki muszkatołowej

sól

Sposób przygotowania

1

Odcinamy szpinakowi ogonki, płuczemy listki w kilku wodach, wkładamy do osolonego wrzątku, gotujemy kilka minut, odcedzamy, przelewając na sicie zimną wodą. Odciskamy ugotowany szpinak, niezbyt drobno go siekamy.

2

W rondlu rozgrzewamy masło, dodajemy drobno posiekany czosnek i mąkę, robimy jasną zasmażkę.

3

Mieszając, wlewamy mleko.

4

Dodajemy szpinak, mieszając zagotowujemy, doprawiając solą i gałką muszkatołową.

5

W szerokim płaskim rondlu zagotowujemy wodę, lekko solimy i wlewamy ocet, z małej wysokości wlewamy wybite wcześniej do miseczek jajka, łyżką cedzakową nadajemy białkom owalny kształt, po 2-3 min, gdy białko się zetnie, a żółtko pozostanie płynne, wyjmujemy jajka łyżką cedzakową, układamy na talerzach z rozłożonym szpinakiem, podajemy.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8