Przepisy Jaja w galarecie

Składniki

1 l rosołu

6 jaj

3 łyżki żelatyny

kilka gałązek natki pietruszki

1 pęczek szczypiorku

1 słoiczek marchewki z groszkiem z zalewy

Sposób przygotowania

1

Jajka ugotuj na twardo (ok. 10 min od momentu wrzenia). Żelatynę namocz w 4 łyżkach zimnej wody. Kostkę rosołową (lub wywar z mięsa) rozpuść w gorącej wodzie i rozprowadź w niej napęczniałą żelatynę.

2

Rozpuszczoną żelatynę podgrzej na wolnym ogniu, stale mieszając.

3

Dno i boki, np. plastikowego naczynia oblej stygnącą galaretką i ostudź.

4

Następnie ułóż w środku wiosenny wzór z warzyw – połóż gałązki natki pietruszki (ogonkiem do góry) i włóż jajka.

5

Odlej troszkę galaretki. Zalej naczynie pozostałą stygnącą galaretką. Do boków naczynia przyklej szczypiorek lub inne zioła. Pozostaw do zastygnięcia.

6

Gdy wierzch będzie tężeć, posyp go marchewką i groszkiem. Następnie ponownie zalej resztką galaretki. Gdyby odlana cześć galaretki stężała w międzyczasie, podgrzej ją do ponownego rozpuszczenia.

7

Galaretkę w plastikowym naczyniu włóż do lodówki, aby dobrze zastygła. Przed podaniem opakowanie z galaretką zanurz na sekundę w gorącej wodzie – wtedy łatwiej odejdzie – następnie ułóż galaretę na półmisku i dodatkowo udekoruj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8