Przepisy Jaja chińskie z sosem zielonym

Składniki

6 jaj

1 łyżka soli

20 ml sosu sojowego

1/2 łyżeczki anyżu

2 łyżeczki herbaty czarnej

Sos zielony:

1 jajko ugotowane na twardo

5 plasterków wędliny

2 łyżki kaparów

3 łyżki szpinaku

1/2 pęczka pietruszki

1/2 pęczka szczypioru

1/4 ogórka zielonego

2 łyżki majonezu

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Jajka zalej wodą i gotuj przez 10 min, a następnie wystudź i lekko uderzaj w skorupki nożem, tak aby całe jajko pokryło się delikatną siecią pęknięć. Jaja ponownie zagotuj, wsyp sól, anyż, herbatę, sos sojowy i gotuj na bardzo małym ogniu przez 2 godz. Zestaw z ognia i pozostaw na 8 godzin w płynie.

Przygotuj sos zielony: jajko obierz ze skorupki i pokrój w dużą kostkę. Szczypior i pietruszkę grubo posiekaj, wędlinę pokrój na małe kawałki, a ogórek w plastry. Wszystkie składniki wrzuć do miksera. Dodaj szpinak, kapary i majonez, a następnie zmiksuj wszystko razem i dopraw do smaku solą i pieprzem.

Jaja obierz ze skorupki i podawaj jako przekąskę z sosem zielonym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
255 min.
Przystawki
2 3 4