Przepisy Jabłecznik na cieście francuskim z bezą malinową

Składniki

1 op. ciasta francuskiego

500 g jabłek

130 g cukru

1/2 łyżeczki cynamonu

1/2 cytryny

3 białka

50 ml syropu malinowego

Opis

Jabłka umyj i połowę obierz ze skórki. Ze wszystkich wytnij gniazda nasienne. Następnie pokrój jabłka na drobne cząstki. Przełóż do garnka, wsyp cukier (80 g) i dodaj sok z cytryny. Całość wymieszaj i zostaw na ok. 10 minut, aby puściły sok. Po tym czasie lekko podsmaż owoce i dodaj cynamon. Poczekaj aż sok odparuje i jabłka będą suche, następnie odstaw z ognia.

Piekarnik rozgrzej do temp 200°. Rozwiń ciasto francuskie i przełóż na okrągłą blachę. Odetnij pozostałe ciasto z brzegów. Za pomocą widelca podziurkuj ciasto i wstaw do pieczenia na 15 minut. Gotowe wyjmij i od razu nałóż na nie jabłka. Przygnieć trochę jabłka do spodu i wyrównaj wierzch.

Białka ubij na pusztą masę – pod koniec ubijania wsyp cukier (50 g). Dalej ubijaj aż cukier całkowicie się rozpuści. Przełóż bezę na jabłka i z wierzchu polej syropem malinowym. Łyżką zakręć dekoracyjne wzory na bezie. Ciasto wstaw do pieczenia na 60 minut w temperaturze 130°. Beza powinna być sucha i chrupiąca z wierzchu, ale delikatna i puszysta w środku. Przed podaniem każdą porcję możesz dodatkowo polać syropem malinowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8