Przepisy Hummus miso

Składniki

1 i 1/2 szkl. ugotowanej ciecierzycy

1/2 szkl. pasty tahini

1– 2 łyżeczki jasnej pasty miso

sok z 1/2 cytryny

60–80 ml lodowatej wody

2 ząbki czosnku

1/2 łyżeczki syropu z agawy lub syropu klonowego

sól

Do podania:

oliwa z oliwek

uprażony sezam

szczypiorek

pieczywo

Opis

Ciecierzycę, czosnek i syrop zmiksuj na gładką masę. Dodaj pastę miso, tahini i sok z cytryny. Zmiksuj ponownie. Cały czas miksując, dodawaj wodę, aż do uzyskania aksamitnego i puszystego hummusu. Dopraw do smaku solą.

Porcję hummusu przełóż do miseczki. Posyp sezamem, szczypiorkiem i skrop oliwą z oliwek. Podawaj z pieczywem. Nadmiar hummusu przełóż do szczelnego słoiczka i przechowuj do 7 dni w lodówce.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8