Przepisy Holenderski matjas zawijany z sałatką ziemniaczaną

Składniki

200 g śledzi matjas
200 g ziemniaków
1 cebula czerwona
1 żółta papryczka piri-piri
1 czerwona papryczka piri-piri
40 g boczku wędzonego
1 łyżka kaparów (małych)
½ łyżeczki musztardy ziarnistej
¼ pęczka natki pietruszki
2 łyżki oliwy z oliwek extra vergine
½ cytryny
pieprz czarny mielony
sól morska

Opis

Matjasy umyj pod zimną wodą i odsącz na kuchennym ręczniku. Przytnij końcówki ryby, aby płat wyglądał ładnie. Przełóż na półmisek i polej oliwą z oliwek, następnie pokrop delikatnie sokiem z cytryny. Odstaw do zamarynowania na czas przygotowania sałatki. 

Ziemniaki obierz i pokrój w słupki podobne do frytek. Ugotuj je następnie w osolonej wodzie do miękkości. W tym czasie cebulę obierz i pokrój w piórka podobnej długości co ziemniaki. Papryki pokrój drobno w piórka. Jeszcze ciepłe ziemniaki przypraw oliwą z oliwek, cebulą i papryką. Dodaj świeżo mielony pieprz i ewentualnie sól oraz łyżeczkę musztardy. Posiekaj natkę pietruszki i dodaj do sałatki. Całość wymieszaj. 

Matjasy rozłóż na płasko i nałóż sałatkę ziemniaczaną na jeden koniec. Zwiń ostrożnie i zepnij wykałaczką. Przełóż na dekoracyjny talerz i polej jeszcze wierzch pozostałym sosem z sałatki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8