Przepisy Stek z sosem z kolorowego pieprzu

Składniki

400 g steku

2 łyżeczki soli

2 łyżki pieprzu (kolorowego)

2 łyżki masła

250 ml śmietanki 30%

50 ml syropu klonowego (lub 2 łyżki miodu)

Przystawki

ziemniaki

fasola (szparagowa z boczkiem)

Opis

Spożywanie wołowiny wzmacnia całe nasz organizm, pobudza tworzenie krwi i zwiększa naszą odporność. Z tych powodów poleca ją nasza współpracownica - Zuzana Pavelková Šafářová: „Stek wołowy wołowy polecam od czasu do czasu polecam mężczyznom i kobietom. Stek jest bardzo wskazany przy redukcji tłuszczu, ale wtedy radziłabym, by zrezygnować z sosu a jako dodatek proponowałabym gotowane warzywa i sałatkę. Striploin steak zawiera mniej tłuszczu niż Rib Eye.“ Ostrzega jednak przed słoninką: „Fasolki opiekane na słoninie będą bardzo smaczne, ale na słoninę należy szczególnie uważać – powinna tylko dodawać smaku jedzeniu. Na pewno nie należy smażyć słoniny na patelni, ponieważ mogą się wtedy wydzielać substancje o działaniu rakotwórczym”.

Sposób przygotowania

1

Zmiel drobno pieprz.

2

Posyp mięso przyprawami i palcami dociśnij je do mięsa. Nie za mocno, by nie rozerwać mięsa.

3

Podgrzej patelnię i smaż steka po obu stronach w zależności od grubości mięsa i wymaganego smaku (bardzo krwisty: 1 - 2 minuty; średnio wysmażony: 4 minuty; bardzo dobrze wysmażony: 7 minut). Następnie odłóż mięso.

4

Zmniejsz ogień pod patelnią, roztop 1 łyżkę masła, dodaj syrop klonowy lub miód i dobrze go rozprowadź. Dodaj śmietankę, gotuj przez minutę i wymieszaj.

5

Dodaj pozostałe masło i gotuj, aż zgęstnieje.

6

Podawaj stek z przygotowanym sosem.

7

Wskazówka: jako dodatek możesz podać zieloną fasolę, lekko podpieczoną na bekonie lub pieczone ziemniaki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8