Przepisy Stek z sosem z kolorowego pieprzu
Składniki
400 g steku
2 łyżeczki soli
2 łyżki pieprzu (kolorowego)
2 łyżki masła
250 ml śmietanki 30%
50 ml syropu klonowego (lub 2 łyżki miodu)
Przystawki
ziemniaki
fasola (szparagowa z boczkiem)
Opis

Spożywanie wołowiny wzmacnia całe nasz organizm, pobudza tworzenie krwi i zwiększa naszą odporność. Z tych powodów poleca ją nasza współpracownica - Zuzana Pavelková Šafářová: „Stek wołowy wołowy polecam od czasu do czasu polecam mężczyznom i kobietom. Stek jest bardzo wskazany przy redukcji tłuszczu, ale wtedy radziłabym, by zrezygnować z sosu a jako dodatek proponowałabym gotowane warzywa i sałatkę. Striploin steak zawiera mniej tłuszczu niż Rib Eye.“ Ostrzega jednak przed słoninką: „Fasolki opiekane na słoninie będą bardzo smaczne, ale na słoninę należy szczególnie uważać – powinna tylko dodawać smaku jedzeniu. Na pewno nie należy smażyć słoniny na patelni, ponieważ mogą się wtedy wydzielać substancje o działaniu rakotwórczym”.

Sposób przygotowania
1
Zmiel drobno pieprz.
2
Posyp mięso przyprawami i palcami dociśnij je do mięsa. Nie za mocno, by nie rozerwać mięsa.
3
Podgrzej patelnię i smaż steka po obu stronach w zależności od grubości mięsa i wymaganego smaku (bardzo krwisty: 1 - 2 minuty; średnio wysmażony: 4 minuty; bardzo dobrze wysmażony: 7 minut). Następnie odłóż mięso.
4
Zmniejsz ogień pod patelnią, roztop 1 łyżkę masła, dodaj syrop klonowy lub miód i dobrze go rozprowadź. Dodaj śmietankę, gotuj przez minutę i wymieszaj.
5
Dodaj pozostałe masło i gotuj, aż zgęstnieje.
6
Podawaj stek z przygotowanym sosem.
7
Wskazówka: jako dodatek możesz podać zieloną fasolę, lekko podpieczoną na bekonie lub pieczone ziemniaki.
Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 11.07-17.07.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4