Przepisy Angielskie ciasto Heleny
Przygotowane dla Ciebie przez

Helenę

Składniki

200 g mąki tortowej

200 g mąki pszennej

25 g świeżych drożdży

120 ml mleka pełnotłustego

100 g masła

2 jajka

100 g rodzynek

100 g płatki migdałów

1 laska wanilii

sól

100 g cukru

Do ozdobienia ciasta

jajko

płatki migdałów

Sposób przygotowania

1

Do miski wlej ok. 80 ml letniego mleka i dodaj drożdże. Poczekaj ok. 30 minut, aż rozczyn z drożdży urośnie. W dużej misce wymieszaj obie mąki, zrób pośrodku wgłębienie i wlej w nie pozostałe mleko. Dodaj jajka, masło, cukier i sól. Wymieszaj delikatnie łyżką wszystkie składniki, powoli łącząc płynne składniki z mąką.

2

Następnie dodaj rozczyn z drożdży i wygniataj ręcznie ciasto, aż przestanie się przyklejać do miski (możesz również użyć robota kuchennego). Ciasto musi być gładkie i sprężyste. Dla uzyskania przyjemnego aromatu rozkrój wzdłuż laskę wanilii i z jej środka wyskrob nożem ziarenka, dodając je do ciasta. Na koniec wymieszaj całość z rodzynkami i z płatkami migdałów.

3

Wyjmij ciasto z miski, uformuj z niego bochenek i przełóż do foremki. Przykryj całość ręcznikiem i pozostaw do wyrośnięcia na ok. godzinę. Wierzch ciasta posmaruj roztrzepanym jajkiem i posyp płatkami migdałów. Zrób nożem 2 przecinające się nacięcia na środku bochenka i wstaw go do nagrzanego wcześniej do 160°C piekarnika. Piecz ok. 50 minut.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 17.10-23.10.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4