Przepisy Herbatniki imprezowe

Składniki

100 g mąki

2 łyżki tłuszczu ze słoniny

2 łyżki ciepłej wody

szczypta soli

Opis

Wysyp mąkę na stolnicę i wymieszaj ją z solą. Roztop słoninę w garnuszku. W środku mąki zrób wgłębienie i wlej roztopioną słoninę. Powoli dodawaj tyle wody, aby ciasto zrobiło się twarde i ścisłe. Ugniataj energicznie. Rozwałkuj na grubość około 0,5 cm i wykrawaj okrągłe kształty o średnicy ok. 15 cm, a następnie przekrój je na 4 części. Piecz na blasze wyłożonej pergaminem lub folią do pieczenia, aż wyrosną (ok. 15 min) w temp. ok 180°. Podawaj na gorąco lub na zimno z masłem lub innymi dodatkami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8