Przepisy Herbata ze świeżym imbirem i przecierem malinowym

Składniki

2 łyżeczki herbaty czarnej liściastej
3 cm imbiru (obranego korzenia)
100 g malin
2 łyżeczki cukru
450 ml wody

Opis

Maliny zalej 50 ml wody, dodaj cukier i zagotuj. Gotuj na małym gazie przez około 3–4 minuty. Rozgotowane maliny przetrzyj dokładnie przez sitko.

Herbatę wsyp do czajniczka. Imbir zetrzyj na drobnej tarce. Do pozostałych 400 ml wody dodaj starty imbir i porządnie zagotuj. Imbirowym wrzątkiem zalej herbatę w czajniczku i pozwól jej się zaparzać przez ok. 5 minut. Po tym czasie wlej herbatę do kubków, lekko podgrzej przecier malinowy i powoli wlej go do herbaty. W razie potrzeby dosłodź herbatę miodem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8