Przepisy Halloweenowe warzywka
Składniki
2 słodkie ziemniaki (duże bataty)
2 ziemniaki (duże)
4 marchewki
3 buraki
3 papryki średniej wielkości (o różnych kolorach)
2 łyżki oleju
soli
2 łyżki rozmarynu
1 główka czosnku
1 opakowanie serka topionego
8 szt. goździków
Opis

„Ten przepis to świetny pomysł i doskonały sposób na to, by małe dzieci polubiły warzywa” z entuzjazmem ocenia przepis z warzywami specjalistka do spraw zdrowego żywienia Zuzana Pavelková Šafářová. „Chciałabym zwrócić uwagę na zawartość karotenu, znanego również jako prowitamina A. Z niej nasz organizm tworzy witaminę A, która nie tylko u dzieci pełni ważną rolę w budowie wszystkich komórek ciała, wzmacnia odporność i korzystnie wpływa na wzrok. Dzięki obróbce cieplnej organizm jest w stanie świetnie przyswajać betakaroten. W batatach cenna jest witamina B6, która występuje w bardzo ograniczonych ilościach w pokarmach roślinnych. U dzieci witamina B6 odgrywa kluczową rolę we właściwym rozwoju intelektualnym, a jej brak może spowodować opóźnienia w rozwoju.

Sposób przygotowania
1
Kroimy bataty i ziemniaki na połówki. Gotujemy przez 5 minut we wrzącej wodzie. Następnie wyciągamy warzywa z garnka i gotujemy oczyszczoną marchewkę razem z nacią i burakiem.
2
Kroimy gotowane połówki batatów i ziemniaków na plastry o grubości 1 centymetra, a małym nożem wycinamy w nich otwory tak, by przypominały straszące "duszki”.
3
Podobnie kroimy buraki, ale tym razem wycinamy z nich wiedźmie kapelusze.
4
W marchewkach umieszczamy goździki, by przypominały oczy.
5
Wykładamy papierem do pieczenia blachę do pieczenia, układamy warzywa, skrapiamy olejem, solimy, posypujemy rozmarynem. Na koniec wkładamy też oczyszczony ząbek czosnku.
6
Rozgrzewamy piekarnik do 200°C, pieczemy wszystko przez około godzinę, przewracając warzywa na drugą stronę w połowie czasu.
7
Z papryk wycinamy część z trzonkiem, na skórce wycinamy oczy, nosy i zęby jak w dyni, wypełniamy je serkiem i wkładamy do nich marchewki.
Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi

Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 19.06-26.06.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4