Przepisy Halloweenowe kruche ciasteczka

Składniki

220 g masła (o temperaturze pokojowej)

520 g mąki pszennej

1 łyżeczka proszku do pieczenia

szczypta soli

400 g cukru (najlepiej drobnego do wypieków)

2 jajka

2 łyżeczki ekstraktu waniliowego

Lukier:

3 białka

700 g cukru pudru

opcjonalnie trochę wody

barwniki spożywcze w żelu

Opis

Masło utrzyj z cukrem na puszystą masę. Dodaj jajka i ekstrakt waniliowy. Ucieraj na najniższych obrotach miksera do połączenia składników. Stopniowo dodawaj mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia i solą, za każdym razem mieszając, aż mąka połączy się z masą. Uformuj dwa płaskie krążki ciasta, zawiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na minimum 1 godzinę.

Po wyjęciu z lodówki rozwałkuj ciasto na grubość ok. 5-6 mm i powycinaj ciastka. Ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i ponownie wstaw do lodówki na minimum 1 godzinę (możesz też wstawić ciastka do zamrażarki - zapobiegnie to "rozlewaniu się ciastek").

Ciastka piecz przez ok. 17 minut w temperaturze 160°C (funkcja góra-dół). Przed dekorowaniem dobrze je wystudź.

Lukier najlepiej przygotować kilka godzin przed dekorowaniem, żeby kolory nabrały mocnej barwy.

Białka utrzyj bardzo powoli z przesianym cukrem pudrem, aż lukier będzie jednolity i biały. Trwa to ok. 15 minut. Powinien mieć konsystencję pasty do zębów. Jeśli jest za gęsty, rozrzedź go wodą, jeśli za rzadki, dodaj cukier puder.

Gotowy lukier podziel na kilka części. Każdą zafarbuj barwnikiem spożywczym. Do dekorowania najlepiej użyć specjalnych końcówek dekoracyjnych i worków cukierniczych, ale można też użyć grubszych woreczków foliowych z odciętą końcówką. Po nałożeniu jednego koloru, poczekaj (nawet do kilku godzin), aż całkowicie wyschnie. Dopiero wtedy nałóż kolejny kolor. To ważne zwłaszcza przy łączeniu koloru białego i czarnego, gdyż mogą się od siebie zabarwić.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 4.06-09.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8