Przepisy Halloweenowe kanapki z prażonymi duszkami z ziemniaków

Składniki

2 op. po 400 g pumpernikla

1/4 op. prażynkowych duszków ziemniaczanych

1/4 sałaty zielonej

2 łyżki majonezu do smarowania

Śledzie w czerwonym winie:

200 g filetów śledziowych

200 ml wina czerwonego

30 ml octu winnego

40 g cukru

1/2 łyżeczki cynamonu

2 ziarna ziela angielskiego

1 liść laurowy

2 goździki

2 cebule czerwone

Kaszanka:

1 jabłko Reneta

2 kaszanki

30 g chrzanu

100 ml śmietanki 30%

100 g majonezu

1/2 cytryny

2 cebule szalotki

2-3 gałązki natki pietruszki

2 gałązki koperku

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Przygotuj śledzie: cebulę obierz i pokrój w cienkie piórka. Filety śledziowe przepłucz pod zimną wodą z zalewy. W garnku zagotuj wino czerwone z octem, dodaj cukier i przyprawy korzenne. Odstaw z ognia i wsyp cebulę. Powinna ona postać w gorącej marynacie aż do ostygnięcia. Dzięki sparzeniu cebula zachowa swój słodki aromat. Do ciepłej, ale nie gorącej zalewy włóż filety śledziowe. Pozostaw je na kilka godzin, a najlepiej na całą noc w lodówce. Gotowe śledzie będą miały kolor mocnej purpury, a nawet ciemnego fioletu. Wyjmij śledzie z marynaty i pokrój na 3-4-centymetrowe kawałki. Odcedź cebulkę i wyjmij wszystkie przyprawy korzenne.

2

Przygotuj kaszankę: kaszanki obierz z osłonki i pokrój na plasterki. Obierz białą cebulę i pokrój w plasterki. Następnie przelej je wrzątkiem na sitku. Dzięki temu cebula zostanie pozbawiona goryczy i ostrego intensywnego zapachu, a zachowa przyjemny słodki smak szalotki. Jabłko umyj i przekrój na ćwiartki, a następnie na cienkie plasterki. Owoc przełóż do miski, dodaj cebulę, połowę majonezu i sok z cytryny. Wszystko wymieszaj. Na koniec dodaj posiekany koperek i natkę oraz sól i świeżo mielony pieprz.

3

Przygotuj krem chrzanowy: śmietankę ubij na puszystą masę. Odciśnij chrzan i dodaj do śmietanki. Przypraw solą i pieprzem oraz szczyptą cukru.

4

Kromki pumpernikla wyłóż i przekrój na równe kwadraty. Każdą sztukę posmaruj lekko masłem. Podziel kromki po cztery kwadraty w rzędzie. Na trzy kanapki nałóż liście sałaty mogą być poszarpane.

5

Na pierwszą i trzecią kromkę z sałatą nałóż kawałki śledzia i odrobione cebulki. Na drugą i czwartą krem chrzanowy. Złóż razem kanapki – czwartą kromką nakryj całość. Wbij cztery patyczki bambusowe w każdą ćwiartkę kanapki i przekrój nożem na małe kwadraty.

6

Na kolejny rząd kromek nałóż: na pierwszą i trzecią plasterki kaszanki i sałatkę z jabłka, a na drugą i czwartą krem chrzanowy. Złóż razem kanapki – czwartą kromką nakryj całość. Wbij cztery patyczki bambusowe w każdą ćwiartkę kanapki i przekrój nożem na małe kwadraty.

7

Kanapki rozłóż na półmisku w rzędach. Przygotuj tytkę pergaminową z majonezem i cienki strużkami prowadź pajęczynę wokół kanapek. Wokół dekoracyjnie rozłóż duszki ziemniaczane.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8