Przepisy Halibut na pieczonych buraczkach z orzechową oliwą

Składniki

2 dzwonko halibuta po 200 g

400 g małych buraczków

50 g orzechów włoskich

1 cebula mała

40 g miodu

2 gałązki tymianku

40 g masła 

50 ml oliwy

1 cytryna

natka pietruszki do dekoracji

przyprawy: sól, pieprz czarny 

Opis

Halibut idealnie smakuje zamarynowany. Dlatego przełóż rybę na półmisek i polej dobrą oliwą z oliwek, skrop sokiem z cytryny (koniecznie, tłusta ryba potrzebuje orzeźwienia z cytrusów), przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Na koniec rozkrusz listki tymianku. Zawiń formę folią spożywczą, włóż do lodówki na czas przygotowywania pozostałych składników dania.

Buraczki rozłóż na folii i przypraw solą, pieprzem, miodem i polej oliwą. Zawiń szczelnie i wstaw do nagrzanego piekarnika do temp. 160˚ na 1,5 godziny. Orzechy włoskie podpraż na suchej patelni i jak tylko zaczną intensywnie pachnieć, zdejmij i wysyp na deskę. Przekrój na mniejsze kawałki. Przełóż do miski i zalej oliwą. Następnie przypraw lekko solą i świeżo mielonym pieprzem.

Jak tylko buraczki zmiękną, wyjmij z pieca i jeszcze zostaw na parę minut, aby się zaparzyły. Wtedy skórka łatwiej zejdzie przy ich obieraniu. Rozwiń folię i obierz każdego buraka, następnie przełóż do miski.

Cebulkę pokrój w piórka i wymieszaj z buraczkami, dopraw jeszcze solą i pieprzem, sokiem z cytryny i miodem. Odstaw do zamarynowania.

W tym czasie wyjmij halibuta z lodówki i odwiń z foli. Wstaw do piekarnika i zwiększ temperaturę do 180˚. Piecz halibuta przez 15 minut. Buraczki rozłóż na półmisku. Halibuta połóż dekoracyjnie na warzywach i polej danie oliwą orzechową i udekoruj listkami natki i tymianku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8