Przepisy Gwiazdkowe babeczki z czekoladą

Składniki

Ciasto:

300 g mąki

200 g masła

¾ szklanki cukru pudru

szczypta cynamonu

Marcepan:

250 g obranych migdałów

250 g cukru pudru

2 łyżki olejku migdałowego

Dekoracja:

opakowanie mlecznej polewy czekoladowej

cukier puder do posypania

Opis

Przygotuj marcepan: migdały drobno zmiel, a następnie zagnieć z cukrem pudrem i olejkiem na twardą masę. Przykryj i odstaw w chłodne miejsce na ok. 30 min.

Odrywaj niewielkie kawałeczki i formuj w palcach kulki. Każdą rozpłaszcz palcami, tak aby powstał placuszek o grubości około 0,5 - 1 cm, a następnie wykrawaj z niego foremką małe gwiazdki.

Następnie wysusz gwiazdki w piekarniku nagrzanym do temp. 120° (ok. 15 min).

Jeżeli chcesz dłużej przechować masę po ugnieceniu, rozgrzej ją w garnuszku i mieszaj, aż przestanie przywierać do dna.

Zagnieć ciasto: mąkę wsyp na stolnicę, na środku ułóż zimny tłuszcz i posiekaj go z mąką. Zawiń ciasto w folię i włóż do lodówki na jedną godzinę.

Następnie wyjmij ciasto i rozwałkuj na grubość 1 cm. Wytnij foremką kształt, który ma foremka do pieczenia i wyłóż wnętrze foremki wyciętym kawałkiem z ciasta.

Piecz przez ok. 10 min w piekarniku nagrzanym do temp. 180°. Do środka upieczonych ciastek wlej polewę czekoladową przygotowaną według instrukcji na opakowaniu.

W środek babeczki, w miękką jeszcze czekoladę wciśnij delikatnie gwiazdeczkę wyciętą z marcepanu.

Z kartonu wytnij kółeczko większe o 0,5 cm od wielkości środka babeczki. Nakryj środek babeczki i oprósz ciastko cukrem pudrem. Delikatnie zdejmij wycięte kółko (najlepiej pęsetą) i otrzep z cukru pudru. Czynność powtarzaj na kolejnych babeczkach.

Składniki na ok. 10 babeczek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8