Przepisy Gulasz z indyka z majerankowymi ziemniakami

Składniki

500 g filetów z indyka

50 g masła

2 średnie cebule

100 g małych pieczarek

4 gałązki świeżego estragonu

100 ml białego wina

400 ml bulionu warzywnego

200 ml śmietanki 30%

sól

pieprz czarny

Majerankowe ziemniaki:

400 g małych ziemniaków

50 g masła

1 łyżka majeranku

sól

pieprz czarny

Opis

Mięso z indyka umyj pod bieżącą wodą i osusz na kuchennym ręczniku. Pokrój indyka na duże kawałki (ok. 3 cm). Przypraw solą i pieprzem. Na patelni rozgrzej masło i z każdej strony podsmaż kawałki indyka na rumiany kolor.

W międzyczasie obierz cebule i pokrój w kostkę. Dodaj do mięsa i smaż dalej. Wlej wino i pozwól, aby odparowało do połowy. Wlej bulion warzywny i duś mięso do miękkości.

Pieczarki pokrój na ćwiartki i dodaj pod sam koniec do duszonego mięsa. Teraz dodaj świeży estragon i śmietankę. Duś jeszcze przez kilka minut. Dopraw do smaku solą i pieprzem.

W osobnym garnku ugotuj w osolonej wodzie ziemniaki. Jak tylko zmiękną, odsącz je i pokrój na kawałki. Na patelni rozgrzej masło. Dodaj ziemniaki i przypraw pieprzem oraz majerankiem.

Gulasz z indyka przełóż do miseczki i obłóż dekoracyjnie ziemniaczkami. Na koniec udekoruj estragonem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8