Przepisy Gulasz irlandzki

Składniki

1 kg łopatki jagnięcej  

400 g małych ziemniaków – odmiana Red Lady

1 pietruszka

1 marchewka

2 cebule

50 g boczku wędzonego

2 gałązki tymianku

4 gałązki natki pietruszki

2 gałązki rozmarynu 

3 ząbki czosnku

30 ml oleju roślinnego

20 g mąki pszennej

2 liście laurowe

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Mięso jagnięce umyj i pokrój w grubą kostkę. Boczek wędzony pokrój w paseczki. Warzywa obierz i pokrój w duże kawałki. Ziemniaki obierz i pokrój tylko na pół. Mięso przypraw od razu solą i świeżo mielonym pieprzem. Rozgrzej rondel z olejem i każdy kawałek oprósz w mące, a potem podsmaż na złoty kolor. 

Wyjmij mięso i włóż warzywa bez ziemniaków oraz wędzony boczek. Podsmaż razem i dodaj tymianek, rozmaryn z czosnkiem oraz kawałki jagnięciny. Poukładaj pomiędzy połówki ziemniaków i zalej ok. 1 litrem wody. Włóż jeszcze liście laurowe i przykryj rondel. 

Duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE  całość na wolnym ogniu ok. 1 godzinę. Dobrym sposobem jest też włożenie rondla do piekarnika rozgrzanego do temperatury 180°. Wtedy mięso równocześnie dusi się i rumieni. Gotowy gulasz sam zgęstnieje od warzyw i nie potrzeba zagęszczać go mąką. Przełóż kawałki jagnięciny na półmisek, obłóż warzywami i polej sosem. Na koniec udekoruj ziołami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4