Przepisy Grzanki z karmelizowanymi buraczkami z miodem i kozim twarożkiem

Składniki

80 g koziego twarożka

1/2 bagietki

2 buraczki

2 cytryny

20 g masła

1 ząbek czosnku

1 łyżka miodu

świeży tymianek

krem z octu balsamicznego

rukola

przyprawy: sól, czarny pieprz

Opis

Buraczki umyj, nie obieraj i wstaw do gotowania w osolonej wodzie. Buraczki będą się gotować ok. 1,5 godziny. Powinny być miękkie. Po ugotowaniu pozostaw buraki do ostygnięcia, a następnie obierz je ze skórki, pokrój w plasterki i wymieszaj z miodem oraz tymiankiem. Przypraw solą, grubo mielonym pieprzem oraz sokiem z cytryny. Zamarynowane buraczki odstaw na czas przygotowania pozostałych składników.

Bagietkę pokrój pod kątem na kromki. Zrumień delikatnie kromki pod grillem w piekarniku. Obierz czosnek. Chrupiące grzanki natrzyj czosnkiem i posmaruj masłem. Na grzanki nałóż plasterki buraczków. Pokrój twarożek kozi w plasterki (aby plasterki miały równy kształt, przed każdym cięciem zanurz nóż w gorącej wodzie; wtedy plasterki sera nie będą się lepić do noża). Ser ułóż na buraczkach. Grzanki wstaw jeszcze do zapieczenia, aż serek lekko się zrumieni. Na każdą grzankę połóż kilka listków rukoli oraz przypraw sałatę kremem z octu balsamicznego. Zamiast twarożku z mleka koziego możesz użyć też pleśniowy ser z przerostem zielonej pleśni.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8